Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Badania kliniczne

Badania kliniczne

Czułość i efektywność rękawicy do samodzielnego badania została poddana najróżniejszym testom tak by użytkowniczki miały absolutną pewność, że produkt który zakupiły spełnia wszystkie ich oczekiwania i rzeczywiście ułatwia dbanie o swoje zdrowie i życie.

Utility of Nurses' Guidance Regarding Breast Self-Examination Using “Sensor Pads” (Przydatność wskazówek położnych w odniesieniu do samodzielnego badania piersi przy użyciu rękawicy) 

„W ostatnim czasie promocja samodzielnego badania piersi zyskała na ważności jeśli chodzi o szybkie wykrywanie zmian nowotworowych we wczesnym stadium ich wzrostu. W przeprowadzonym badaniu wykazujemy użyteczności informacji dotyczących korzystania z rękawicy do samobadania piersi. Rozesłaliśmy ankietę do 225 kobiet i przestudiowaliśmy 135 anonimowych odpowiedzi. Analiza została przeprowadzona w oparciu o użycie rękawicy do samodzielnego badania piersi w stosunku do typu choroby, wieku, daty zakupu, częstotliwości użytkowania i wskaźnika wykrywalności zmian w piersiach. 

Badania wykazały, że porady dotyczące samodzielnego badania piersi przy użyciu rękawicy, udzielane przez położne, przyczyniły się do zwiększonej częstotliwości korzystania z tego typu przyrządów. Jeśli chodzi o wskaźnik wykrywalności to kilka z ankietowanych kobiet wykryło w piersiach zmiany. Otrzymane wyniki wskazują, iż należy zachęcać kobiety do wykonywania  samodzielnego badania piersi i zbadać użyteczność rękawic do samodzielnego badania piersi na większej grupie kobiet[…]”

Źródło: Nihon Nyugan Kenshin Gakkaishi (Journal of Japan Association of Breast Cancer Screening); ISSN:0918-0729; VOL.2; NO.3; PAGE.285-290; (1993).

Autor: Shigeko Maesaki; Hiroshi Sonoo (Department of Endocrine Surgery, Kawasaki Medical School)

 

Material Enables Company to Create the Sensibility Breast Self-Examination Aid (Materiał umożliwił firmie stworzenie Rękawicy do Samodzielnego Badania Piersi)
“Założona w 1987 roku firma Inventive Products jest przykładem kolejnej prosperującej i odnoszącej sukcesy firmy obok the Earl Wright Company . Założyciel firmy Earl Wright […] w latach 60-tych i 70-tych XX wieku poświęcił się walce z rakiem piersi. Pomimo tego, iż zmarł on w roku 1996 zanim rękawica do samodzielnego badania piersi uzyskała aprobatę FDA (przyp. Food and Drugs Administration organizacja dopuszczająca do obrotu artykuły spożywcze, leki, wyroby tytoniowe na rynku amerykańskim), jest ona jego największym osiągnięciem. Po wyczerpujących i trwających 11 lat badaniach nad rękawicą, FDA dopuściła produkt do obrotu w roku 1998. Rękawica do samodzielnego badania piersi jest narzędziem wielokrotnego użytku do którego dołączona jest instrukcja obsługi, która krok po kroku wyjaśnia jak należy przeprowadzić badanie a także płyta na której znajduje się film video. Obie firmy Inventive Products i BD Consumer Health Care opracowały we współpracy z lekarzami, bezpieczny i hypoalergiczny produkt z którego korzyści mogą czerpać wszystkie kobiety […]Specyfikacja materiału z którego wykonana jest rękawica obejmuje doskonałą elastyczność, odporność na starcia i zabarwienia a także zdolność wiązania substancji oraz delikatność w kontakcie ze skórą[…]”
Źródło: Medical Design Technology, October 2000
Accuracy of BSE Aid. (Dokładność Rękawicy do Samodzielnego Badania Piersi)
“Badanie miało na celu zbadanie stopnia efektywności i szybkości wykrywania guzków w piersiach przy użyciu  urządzenia zwanego rękawicą do samodzielnego badanie piersi. Trzynaście kobiet badało modele piersi wykonane z pianki poliuretanowej z których część zawierała guzek a część nie. Kobiety badały modele za pomocą palców dłoni 80-krotnie przy pomocy rękawicy do badania piersi i 80-krotnie przy użyciu samych palców. Odsetek akuratności badania i szybkości wykrycia zmian jednoznacznie wskazywał na większą czułość i szybkość badania przy użyciu rękawicy do samodzielnego badania piersi […] Podsumowując odsetek akuratności badania oraz szybkości wykrycia zmian wskazują na zwiększoną czułość rękawicy do samodzielnego badania piersi. Pacjentki wykonujące badanie piersi przeprowadziły badanie dużo dokładniej i szybciej gdy posługiwały rękawicą do samodzielnego badania piersi. Badanie wykazało również, iż zmiany w piersiach były „większe” i łatwiejsze do zauważenia gdy wykonywało się je przy pomocy rękawicy." 
Źródło: Inventive Products Inc. Sensor Pad Research. D. Rene Verry Ph.D.

The practice of breast self-examination results in the earlier detection and better clinical course of Japanese women with breast cancer (Nawyk samodzielnego badania piersi skutkuje lepszym przebiegiem leczenia raka piersi u Japonek)

“Korzystając z kwestionariusza przeprowadziliśmy ankietę mającą na celu wykazanie zależności pomiędzy częstotliwością wykonywania samodzielnego badania piersi a stopniem zaawansowania klinicznego i przebiegu raka piersi u pacjentek w Japonii […] ankieta wykazała pozytywną relację pomiędzy częstym wykonywaniem samodzielnego badania piersi a stopniem zaawansowania klinicznego (wykrytych zmian) oraz ich leczenia.”

Źródło: Surgery Today,1994, Volume 24, Issue 4, pp 337-341. Junichi Kurebayashi, Kojiro Shimozuma,  Hiroshi Sonoo

AWARE BSE Tachnical Specification (Świadome Samodzielne Badanie Piersi Specyfikacja Techniczna)

"Ankieta przeprowadzona wśród lekarzy i użytkowniczek rękawicy do samodzielnego badania piersi wykazała, iż w przypadku 91% kobiet rękawica ta jest pomocna przy przeprowadzania samodzielnego badania piersi. Ponad 90% kobiet uznało, iż rękawica do samodzielnego badania piersi zachęca do częstszego i regularnego badania piersi metodą palpacyjną. 98% kobiet uznało, iż czułość ich dotyku poprawiła się."

 Źródło: Craig Medical Distribution Inc. August 21, 114. 

 

Brest Self-Examination (Samodzielne Badanie Piersi)

“ Z badań przeprowadzonych nad rękawicą do samodzielnego badania piersi wynika, iż jest ona bardzo efektywnym i pomocnym narzędziem do wczesnego wykrywania raka piersi, równie efektywnym co badania palpacyjne. Rękawica umożliwia wykrycie groźnych guzów z pozornie łagodnych zmian a także zmian łagodnych nie wymagających dalszego badania czy leczenia. Rękawica do samodzielnego badania piersi jest narzędziem porządanym w wielu instytucjach medycznych jako efektywne narzędzie uzupełniające samodzielne badania piersi . Rękawica może być stosowana również przez lekarzy w gabinetach ginekologicznych do celów edukacyjnych.”

Źródło: SURGERY, June 1992. H.Sonoo, T. Sai, S. Maesak.

 

A helping hand (Pomocna dłoń)

“[…] Jest nowe narzędzie do walki z rakiem piersi: rękawica do samodzielnego badania piersi. Jest to wypełniona olejem mineralnym rękawica, wielokrotnego użytku, której używa się raz w miesiącu do przeprowadzenie samodzielnego badania piersi. Została stworzona by pomóc Twoim placom prześlizgiwać się po powierzchni piersi i wykrywać wszelkie nieprawidłowości . ‘Połączenie samodzielnego badania piersi, corocznego badania piersi przez lekarza i dostosowana do wieku kobiety mammografią są wciąż największą bronią kobiety we wczesnym wykrywaniu chorób piersi i ratowaniu życia’ mówi doktor Neil B. Friedman, dyrektor Centrum Hoffbergera przy Medycznym Centrum Miłosierdzia w Baltimore."

Źródło: Natural Health. Feb2007, Vol. 37 Issue 2, p18-18. 1/2p. 1 Color Photograph.

pixel